Renowacja okien

Renowacja Zabytkowych Okien Drewnianych

Okna drewniane w zabytkowych budynkach są ważnym elementem architektonicznego charakteru tych obiektów.
Ich projekt, kształt lub inne cechy sprawiają, że warto je zachować. Jest to oczywiste w przypadku okien ozdobnych, ale równie dobrze może dotyczyć magazynów lub fabryk, w których okna mogą być najbardziej dominującym elementem wizualnym zwykłego budynku.
Ocena znaczenia tych okien i planowanie ich naprawy lub wymiany może być złożonym procesem obejmującym zarówno obiektywne, jak i subiektywne względy.
Konserwatorzy zabytków wzywają do poszanowania znaczenia oryginalnych materiałów i cech, a co za tym idzie naprawy i zachowania ich tam, gdzie jest to możliwe, a gdy to konieczne, do wymiany ich na okna drewniane lub stalowe.

Okna historyczne

Nasi specjaliści konstruują zabytkowe okna i drzwi do budynków mieszkalnych, komercyjnych i sakralnych.

Okna zabytkowe

Fram Okna drewniane od wielu lat z powodzeniem podejmuje się wymagających i złożonych projektów produkcji i montażu okien w obiektach zabytkowych. Współpracujemy z architektami, zarządcami obiektów i wykonawcami robót.

W Fram okna drewniane rozumiemy, jak ważne jest zachowanie historycznych cech i integralności architektonicznej okien i drzwi. Aby odpowiednio dostosować się do każdego projektu, oferujemy standardowe i niestandardowe rozwiązania projektowe, aby dopasować się do historycznych właściwości okien lub drzwi.

Usługi

Na każdym etapie historycznego projektu zapewniamy wysoki poziom wiedzy fachowej oraz profesjonalizm.

Okna drewniane historyczne
Producent okien drewnianych Bielsko-Biała
Okna historyczne producent

KIEROWNICY PROJEKTÓW ARCHITEKTONICZNYCH

Kierownicy projektów architektonicznych firmy Fram Okna utrzymują profesjonalne relacje z ze specjalistami z branży historycznej i posiadają głęboką wiedzę na temat budynków zabytkowych, zapewniając system wsparcia dla projektów restauracji okien i drzwi.

KOORDYNATORZY PROJEKTÓW ARCHITEKTONICZN

Aby zapewnić maksymalne wsparcie w procesie prowadzenia projektów historycznych nasi koordynatorzy dostępni są na każdym etapie prac. Zapewniają wsparcie od początkowych konsultacji poprzez tworzenie prototypów i ostateczne prace montażowe.

kompleksowe projektowanie

Fram Okna drewniane do każdego projektu tworzy kompleksowy plan prowadzenia realizacji.  Nasi koordynatorzy z pełnym oddaniem pracują od koncepcji do realizacji. Dzięki temu Fram Okna realizuje najbardziej skomplikowane i złożone projekty produkcji stolarki historycznej.

SZYBKIE PROTOTYPOWANIE

W celu szybkiego zatwierdzenia przez komisję konserwatorską Fram Okna drewniane oferuje usługi szybkiego prototypowania i przygotowania materiałów projektowych.

WYBRANE PROJEKTY KONSERWATORSKIE