SZLACHETNA LINIA RUSTIC

Połączenie klasycznego wyglądu okna drewnianego i zalet najnowszej technologii profili

Klasyczna rama okna drewnianego

Okna wykonane z drewna są generalnie popularne ze względu na swoją szlachetną estetykę. Zwłaszcza w willach lub starych budynkach okna drewniane zawsze robią wrażenie wysokiej klasy i wspierają ogólny wygląd budynku w sposób trudny do odtworzenia w przypadku okien aluminiowych lub plastikowych. Linia RUSTIC łączy zatem walory estetyczne tradycyjnej produkcji drewna z przemyślanym systemem profili, który zapewnia idealną izolację termiczną. Dzięki temu linia idealnie nadaje się zarówno do starych, jak i nowych budynków.

Zewnętrzny detal okna drewnianego
Zewnętrzny detal okna drewnianego
Profil Rustykalny w detalu IV 68
Profil Rustykalny IV 68
wewnętrzny detal okna drewnianego
Wewnętrzny detal okna drewnianego
Profil Rustykalny w detalu IV 78
Profil Rustykalny IV 78

RUSTIC w skrócie

  • Dostępne w głębokościach 68 mm i 78 mm.
  • Narożniki z zaakcentowanymi V-fugami i czopami wpuszczanymi oraz opcjonalne ukryte okucie ActivPilot ze stalowymi zaczepami zapewniają bezpieczeństwo i trwałość.
  • Szyba zespolona z wypełnieniem gazowym zapewnia doskonałą izolacyjność termiczną przy grubości szkła do 46 mm (przy głębokości zabudowy 78 mm).
  • Aluminiowa listwa przeciwdeszczowa z wystającą osłoną drążka, wiatroszczelnymi otworami odprowadzającymi wodę i elastycznymi zaślepkami zapewnia niezawodną ochronę przed przeciągami i wilgocią.
  • Zintegrowany podnośnik skrzydła i blokada błędnej obsługi zapewniają bezpieczeństwo użytkowania zarówno w stanie złożonym, jak i otwartym.
  • Linia okien RUSTIKAL jest profilowana wewnątrz i na zewnątrz, natomiast uszczelki środkowe i zakładkowe dostępne są w kolorze beżowym, brązowym, szarym i białym.
  • Szczegółowe informacje o profilach Rustikal IV 68 i Rustikal IV 78 .

Opcje wykończenia

szprosy okienne

SZPROSY OKIENNE

KOLOR I STRUKTURA OKEIN FREWNIANYCH

KOLOR I STRUKTURA

KLAMKI OKIENNE

KLAMKI OKIENNE

WSPÓŁCZYNNIKI U OKIEN

WSPÓŁCZYNNIKI U OKIEN

Przeszklenia okienne

SZKLENIE

OCHRONA PRZED WŁAMANIEM

OCHRONA PRZED WŁAMANIEM

Moskitiery

MOSKITIERY

rolety okienne i drzwiowe

ROLETY

Wysokiej jakości materiał i najlepsze wykonanie

Linia RUSTIC dzięki swojej konstrukcji może spokojnie konkurować z dostępnymi na rynku oknami plastikowymi, mierzonymi w W/(m2K ) . Naturalna izolacyjność drewna nie musi być wspierana przez wielokomorowe profile, jak ma to miejsce w przypadku okien wykonanych z tworzywa sztucznego. Dzięki temu okno RUSTIC może z łatwością osiągnąć doskonałe wartości współczynnika przenikania ciepła U przy jednoczesnym zachowaniu rustykalnego, atrakcyjnego wyglądu.

Idealne okna drewniane do renowacji starych budynków

Każdy, kto mieszka w starym budownictwie, zna ten problem: stare drewniane domy, szachulcowa czy wielowiekowe wille nie do końca imponują właściwościami energetycznymi.

Jeżeli okna i drzwi bez profilu nie zostały jeszcze wymienione, to zazwyczaj dają one najlepszą możliwość przeprowadzenia termomodernizacji budynku. Jednocześnie jednak trudno jest wizualnie zintegrować nowoczesne modele okien wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego w tak starych budynkach.

Dzięki połączeniu systemu profili i szyb zespolonych z jednoczesnym wyglądem drewna, linia okien RUSTIC imponuje możliwościami estetycznej renowacji starych budynków.

Okna profilowe do starego i nowego budownictwa.

Rustykalny akcent w nowym budynku

Jednak wygląd linii RUSTIC jest również bardzo popularny w nowych budynkach. Drewniane okna profilowane od wewnątrz i na zewnątrz również nadają nowoczesnym budynkom własnego, bardziej rustykalnego akcentu. Niektóre drewno w wyglądzie domów wyraża mile widziany kawałek tradycji i stylu, co sugeruje również odrobinę przyziemności, zwłaszcza w zgiełku nowoczesnych miast. Oczywiście wszystkie modele mogą być również wyposażone w szczeble i inne akcesoria jako wyposażenie dodatkowe.

Zaokrąglone krawędzie

Drewniany system profili okiennych zachwyca nie tylko parametrami, ale przede wszystkim aspektami wizualnymi. Softline jest optycznie bardzo zbliżony do wzornictwa Classic, ale ma mocno zaokrąglone drewniane krawędzie i miękkie linie.
Podczas gdy często stosuje się bardziej klasyczny prostokątny kształt, zwłaszcza w przypadku okien drewnianych, okna z linii Softline dzięki łagodnym zaokrągleniom wydają się bardziej nowoczesne i harmonijne.
Celowo zastosowany jako element wystroju, taki zaokrąglony system profili może delikatnie zintegrować Twój dom z naturalnym otoczeniem na zewnątrz i stworzyć przytulną, domową atmosferę wewnątrz.
Jeśli chodzi o materiał, możesz wybierać spośród różnych gatunków drewna. Na przykład modrzew jest szczególnie popularny w oknach Softline. Ale meranti, świerk czy dąb są również dostępne w niskich cenach.

Okna z zaokrąglonym profilem drewnianym to doskonałe rozwiązanie całościowe, szczególnie do pokoi dziecięcych – oddychają, jednocześnie izolują ciepło i wodę oraz nie mają ostrych krawędzi.

Zalety okrągłych profili

Oprócz wyjątkowej estetyki, okno o zaokrąglonym profilu wyróżnia się również szeregiem praktycznych aspektów. Właściwości takie jak dobra izolacyjność cieplna i przeciwwilgociowa w połączeniu z mocno zaokrąglonym kształtem zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo w życiu codziennym.

Narożniki i krawędzie okien i drzwi stanowią oczywiście poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza w pokojach dziecięcych. Profile Softline mogą rozwiać takie obawy dotyczące bezpieczeństwa za niską cenę. Zintegrowana blokada błędnej obsługi zapobiega również zranieniu starszych dzieci, gdy skrzydło okienne nagle się uchyli lub samoczynnie otworzy.

I wreszcie, wysokiej jakości okucie o nośności 130 kg zapewnia bezpieczeństwo nawet w przypadku niewłaściwego użycia klamki okiennej.