STYLOWE OKNA DO NOWYCH I STARYCH BUDYNKÓW

Specjalnie dla zabytków – zmienny drewniany profil okienny o stylowym wyglądzie

Każdy, kto kiedykolwiek mieszkał w starym budynku ze starymi drewnianymi oknami, zna problem: stolarka nie odpowiadają już aktualnemu stanowi techniki – ceną za to jest zazwyczaj niewystarczająca izolacja termiczna. Niestety nowoczesne okna aluminiowe lub plastikowe nie zawsze pasują do wyglądu szacownego budynku. Z tego powodu postawiliśmy sobie za cel zintegrowanie najnowocześniejszych elementów termoizolacyjnych i zabezpieczających w wyglądzie klasycznego okna drewnianego z oknem stylowym. Oferujemy atrakcyjne pod względem estetycznym i technicznym opcje ochrony stylu i zabytków.

Szczegóły profilu Historyczne okna
Profi okna historycznego
Widok okna historycznego
Okno historyczne
Wymieniony historyczny profil okienny
Historyczny profil okienny

Okna stylowe

Aby mieć pewność, że znajdziesz odpowiednie okno do renowacji starego budynku, oferujemy szeroki wybór kształtów okien stylowych: w ten sposób można najlepiej połączyć ochronę zabytków i styl budynku. Klasyczny profil impostowy z dużymi i profilowanymi tarnikami wspiera klasyczną estetykę domu, podczas gdy na przykład zamiatająca deska elewacyjna może zmniejszyć prawdopodobieństwo szkód spowodowanych przez wodę w starym budynku. Kiedy więc wymieniasz stare okna, możesz zrobić wszystko, aby zachować wygląd, jaki pierwotnie zamierzył architekt.

Funkcjonalna estetyka dzięki drewnianym profilom okiennym z aluminiową listwą przeciwdeszczową obłożoną drewnem.
Oszklenie termoizolacyjne z wypełnionymi gazem warstwami szkła izolacyjnego w trwale elastycznej masie uszczelniającej.
Wygodna obsługa dzięki okuciom ActivPilot ze stalowymi zaczepami, podnośnikiem skrzydła i blokadą błędnej obsługi w stanie uchylnym i otwartym.
Dodatkowa ochrona narożników za pomocą czopów szczelinowych i zaakcentowanego V-jogu.
Zmienna głębokość całkowita 68 mm lub 78 mm.
Różnorodność opcji: ukryte mocowanie, uszczelka środkowa i zakładkowa w kolorze beżowym, brązowym, szarym lub białym.
Duży wybór profili: rygiel, parapet, ocieplacz, profilowany tarnik, kapitel i wiele innych.
Projektując profil masz duży wybór stylowych detali. Zobacz łącza , aby uzyskać więcej informacji na temat profilu Style IV 68 i Style IV 78 .

Elegancka estetyka okien stylowych może być przeznaczona specjalnie do renowacji starych budynków, ale bardzo ładnie prezentują się również w nowych budynkach.

Dostosuj swoje modele okien do swojej osobowości i sytuacji życiowej: W zależności od elewacji, konstrukcji ścian, historycznego modelu modelu i dzielnicy mieszkalnej, powinieneś rozważyć dodatkowe opcje: Na przykład, jeśli mieszkasz w szczególnie słonecznym miejscu, dodatkowa ochrona przeciwsłoneczna jest dobry środek. Jeśli mieszkasz w centrum dużego miasta lub przy linii kolejowej, zapewne ucieszy Cię dodatkowa ochrona przed hałasem i włamywaczami.

Opcje wykończenia

szprosy okienne

SZPROSY OKIENNE

KOLOR I STRUKTURA OKEIN FREWNIANYCH

KOLOR I STRUKTURA

KLAMKI OKIENNE

KLAMKI OKIENNE

WSPÓŁCZYNNIKI U OKIEN

WSPÓŁCZYNNIKI U OKIEN

Przeszklenia okienne

SZKLENIE

OCHRONA PRZED WŁAMANIEM

OCHRONA PRZED WŁAMANIEM

Moskitiery

MOSKITIERY

rolety okienne i drzwiowe

ROLETY

Ochrona zabytków i style

Domy zabytkowe wymagają elementów o klasycznym wyglądzie – stylowe okna są właściwym rozwiązaniem dla tradycyjnych domów. Pomagają zachować autentyczność budynku, chronią dziedzictwo historyczne, a jednocześnie oferują mieszkańcom domu nowoczesne i komfortowe warunki życia.
Przepisy dotyczące ochrony zabytków istnieją od ponad 100 lat i mają na celu ochronę i utrzymanie budynków o znaczeniu regionalnym, a nawet krajowym.
Okna i drzwi już na pierwszy rzut oka charakteryzują elewację domu: Dlatego właściciele budynków objętych ochroną zabytków muszą przestrzegać pewnych zasad i wymagań podczas remontu. Jeśli dodasz okna, które nie pasują do reszty nieruchomości i psują historyczny wygląd domu, Urząd ds. Zabytków może to zawetować.
Okna plastikowe, na przykład, są dostępne na rynku dopiero od końca XX wieku i często nie nadają się do montażu w zabytkowych domach. Przyczyny są następujące:

 • Konserwacja zabytku: Stare drewniane okna należy wymienić na ten sam materiał
 • Nie poprawne w szczegółach
 • Nie nadaje się do pracy i materiału
 • Należy się spodziewać, że materiały budowlane będą się starzeć

Organy ochrony zabytków i społeczności doradzą Ci w sprawie Twojego budynku wpisanego do rejestru zabytków i zdecydują, które renowacje są dozwolone. Obowiązuje tu następująca zasada: renowacja okien musi być zgodna z danymi historycznymi i nie może niszczyć struktury budynku.

Porównanie okien skrzynkowych i stylowych

Okna Style i Casement dzięki swoim szprosom i eleganckim profilom ozdobnym są nowoczesną wersją okien historycznych, jednak posiadają zupełnie inne właściwości.

okienko skrzynkowe – Dwa osobne okna pojedyncze (połączone ramą)
– Możliwość indywidualnego otwierania par skrzydeł
– W większości na wymiar
okno stylu – Okna drewniane profilowane
– Jednopoziomowe
– Z podwójnymi lub potrójnymi szybami dla podwyższenia izolacyjności termicznej

W porównaniu ze starymi oknami skrzynkowymi okna stylowe o nowoczesnym designie łączą w sobie wiele zalet: nie tylko można je uchylać, ale są również tańsze niż ich odpowiedniki wykonywane na zamówienie i mają znacznie większy wkład w izolację termiczną. Lepszy stosunek jakości do ceny, cyrkulacja powietrza i izolacyjność termiczna to atuty tych zabytkowych, ale nowobudowanych okien. To czyni je inwestycją, która w dłuższej perspektywie pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Dowolnie projektowalne produkty o wysokich zaletach energetycznych

Ze względu na długą żywotność okna są inwestycją, którą należy dokładnie przemyśleć. Nasze produkty łączą jakość, wysokie standardy techniczne i indywidualne możliwości projektowe ze stylową estetyką i energooszczędnością. Oferują więc najlepszy stosunek jakości do ceny i oferują:

 • Czcigodna estetyka dzięki drewnianym profilom okiennym z relingami przeciwdeszczowymi
 • Dowolnie formowalne okna
 • Szyby termoizolacyjne
 • Elastyczny dobór profili: rygiel, parapet, ogrodzenie, profilowany tarnik, kapitel
 • Do wyboru różne gatunki drewna
modrzew Czerwonawy kolor, twardy i ciężki, antyczny wygląd, wytrzymały, wysoka odporność na warunki atmosferyczne
Dąb Szarożółta do jasnobrązowej, twarda i ciężka, stosunkowo elastyczna, wodoodporna, odporna na grzyby i szkodniki
meranti Oliwkowo-brązowy, twardy, bardzo odporny, niewymagający konserwacji, o dużej gęstości, doskonała wytrzymałość, długotrwały i sprężysty
Świerk Żółtawo-biała, dobra wytrzymałość, wysoka stabilność wymiarowa, wodoodporna, trwała, preferowana do ochrony zabytków, wysokie wartości izolacyjne

 

Zmniejsz koszty ogrzewania i żyj ekologicznie

W przeszłości okna drewniane były zwykle produkowane tylko z prostym przeszkleniem. Do 25% ciepła z pomieszczenia uciekało przez te komponenty na zewnątrz – i było po prostu tracone. Wyobraź sobie koszty ogrzewania, które powstają, gdy przestrzeń życiowa musi być stale ogrzewana.
Stare modele okien, zwłaszcza w obiektach wpisanych do rejestru zabytków, nie są już najnowocześniejsze. Nieodpowiednie okna przestają spełniać swoje zadania – powstają niepotrzebne obciążenia i koszty. Renowacja zabytkowych modeli i zastąpienie ich nowymi oknami na pewno ma sens.

Zdrowsze życie dzięki izolacji akustycznej

Izolacja akustyczna nie wpływa na wygląd okna i może znacząco przyczynić się do przyjemnego otoczenia mieszkalnego. Do wyboru są różne klasy izolacyjności akustycznej (SK):

klasa izolacji akustycznej decybel Lokalizacja budynku (do 50 m)
SK 2 32dB ulica mieszkalna
SK 3 36-38 dB główna arteria
SK 4 43dB droga federalna
SK 5 45dB linia kolejowa, lotniska

 

Krótka historia epoki
Jeśli zdecydujesz się na renowację okien, a Twój dom jest sklasyfikowany jako zabytek kultury, szczególnie ważna jest epoka, w której został zbudowany. W zależności od epoki architektura może wyglądać bardzo różnie i stawiać różne wymagania dotyczące renowacji okien.
Barokowy
W okresie baroku historyczne modele okien podążały za elegancko zakrzywionymi, ozdobnymi formami. Oknom łukowatym i tradycyjnie prostokątnym stylowego wyglądu nadają szprosy. Elementy dekoracyjne, rygle i deski elewacyjne ożywiają unikalne elementy elewacji.
Klasycyzm
Klasycyzm nawiązuje do prostej, klasycznej surowości starożytności i stawia na subtelne zdobienia.
Neorenesans
Typowe dla zabytku z tej epoki są trzyczęściowe modele okien ze świetlikami i zaokrąglonymi łukami odcinkowymi.
Secesja
Architekturę secesyjną charakteryzuje ornamentyka liniowa, różnorodne, asymetryczne kształty i szczeble. Stawia to wymagania dotyczące formowalności nowych okien.

Brak lub niedostateczna ochrona przed promieniowaniem UV powoduje latem przegrzewanie się, a nieodpowiednia izolacja akustyczna przeszkadza mieszkańcom domu, którzy bez izolacji muszą znosić hałas wielkiego miasta czy okolicznych torów kolejowych.
Pleśń może również tworzyć się w domu z powodu nieszczelnych ram okiennych. To potwierdza, że ​​nowe okna to długoterminowa inwestycja, którą trzeba dobrze przemyśleć – i warto!
Czcigodne zabytki zasługują zarówno na eleganckie, jak i wysokiej jakości materiały: drewno jest idealnym materiałem na ramy okien z epoki. Jest naturalne, solidne, posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne, a przy odpowiednim profilu ramy zapewnia dodatni bilans energetyczny okna. Zrównoważony materiał zapewnia zrównoważony, „oddychający” klimat w pomieszczeniu – dzięki czemu wszyscy mieszkańcy czują się komfortowo.

Przy produkcji naszych okien drewnianych stosowane są metody, które pozwalają uwydatnić naturalne walory produktu. Jednocześnie dajesz swojej kreatywności duże pole do popisu. Zaleca się jednak regularną dodatkową pielęgnację w celu ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, wilgocią i promieniowaniem słonecznym. Wtedy komponenty osiągają dość znaczną żywotność. Swobodne kształty, szeroka gama kolorystyczna oraz najnowocześniejsze możliwości techniczne pozwalają na zaprojektowanie nowych okien zgodnie z Twoimi życzeniami i dopasowaniem do Twojego domu. Nasze stylowe okna spełniają następujące zadania:

 • Ochrona przed utratą ciepła
 • ochrona przed słońcem
 • ochrona przed włamaniem
 • izolacja akustyczna
 • ochrona przed warunkami atmosferycznymi
 • cyrkulacja powietrza

Dzięki doskonałym produktom o wysokiej jakości i szczególnie wysokich parametrach izolacyjnych nie tylko oszczędzasz koszty, ale możesz nawet skorzystać z dotacji państwowych.
W tym celu nowe modele okien powinny mieć współczynnik U, czyli współczynnik przenikania ciepła, mniejszy lub równy 0,95 W/m2K. Wartość U opisuje, ile ciepła jest tracone przez określony element. Im niższy ten współczynnik, tym mniej ciepła jest tracone.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Zrealizujemy Twoje zapytanie – już teraz uzyskaj niezobowiązującą ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Wariant specjalny – okna otwierane na zewnątrz

Szczególną formą okien historyzujących są okna otwierane na zewnątrz. Nazywane są również oknami duńskimi lub skandynawskimi. Ich cechy szczególne to:

 • Wąskie oprawki zapewniające dużą ilość światła, charakteryzują się niską wagą
 • Filigranowa optyka
 • Wymagane dla okien historycznych z takim samym mechanizmem otwierania
 • Wysoka ochrona przed wilgocią z zewnątrz

Bezpieczeństwo

Okna zabytkowe to doskonałe połączenie wysublimowanej estetyki drewna z najnowszymi technologiami. Pomagają w ten sposób chronić starą zabudowę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale można je również zmodernizować pod kątem ochrony przed włamaniem.

Nasza linia stylistyczna zachwyca nie tylko zmiennymi kształtami okien i pozwala na odtworzenie oryginalnego wyglądu budynku, ale także oferuje ulepszenia z nowoczesnymi okuciami zabezpieczającymi, bezpiecznym szkłem laminowanym, zamykanymi klamkami i wieloma innymi. Oczywiście chętnie doradzimy Państwu w sprawie środków ochronnych i klas odporności przez telefon lub e-mail. Uzyskaj bezpłatną wycenę swojego produktu już dziś!