DREWNIANE PROFILE OKIENNE SOFTLINE

Idealna termoizolacja, bezpieczeństwo dzieci i wizualna harmonia – wszystko w jednym systemie profili

Klasyczna rama okna drewnianego

Okna powinny przede wszystkim chronić przed włamaniem, stratami energii i przeciągami, jednocześnie umożliwiając pełny widok. Ale po osiągnięciu tych celów ważne jest również zapewnienie atrakcyjnego wyglądu. Dzięki mocno zaokrąglonym kształtom nasze profile Softline oferują nowoczesną, a zarazem harmonijną estetykę okien drewnianych, które nie narażają na szwank izolacyjności termicznej i są szczególnie cenione przez rodziny z dziećmi za zaokrąglone krawędzie – Softline to synonim wysokiej jakości optyki i bezpieczeństwa użytkowania w życiu codziennym.

Okno drewniane z profilem maskującym skrzydło
Profil Softline w detalu IV 78
Profil Classic w detalu IV 68
Profil Classic w detalu IV 68
Drewniane skrzydło okienne
Drewniane szprosy wykonane z modrzewia
Profil Classic w detalu IV 78
Profil Classic w detalu IV 78

System Softline w skrócie

  • Opcjonalnie okna drewniane o głębokości zabudowy 68 mm lub 78 mm.
  • Izolacja termiczna dzięki izolacyjnym szybom wypełnionym gazem o grubości do 46 mm.
  • Izolacja wilgoci dzięki aluminiowej listwie przeciwdeszczowej z wystającą osłoną drążka i osłoniętymi przed wiatrem otworami odprowadzającymi wodę oraz opcjonalnym aluminiowym profilem osłonowym chroniącym przed wpływami atmosferycznymi.
  • Zabezpieczenie przed włamaniem dzięki opcjonalnemu ukrytemu okuciu ActivPilot ze stalowymi płytkami blokującymi.
  • Łatwość użytkowania i bezpieczeństwo przy uchyleniu i otwarciu dzięki podnośnikowi skrzydła i blokadzie błędnej obsługi.
  • Połączenia narożne z zaakcentowanym V-fugą i podwójnym wpustem i czopem.
  • Uszczelka środkowa i zakładkowa mogą być wykonane w kolorze brązowym, beżowym, białym lub szarym.
  • Szczegółowe informacje o Profilu IV 68 i Profilu IV 78 .

Opcje wykończenia

szprosy okienne

SZPROSY OKIENNE

KOLOR I STRUKTURA OKEIN FREWNIANYCH

KOLOR I STRUKTURA

KLAMKI OKIENNE

KLAMKI OKIENNE

WSPÓŁCZYNNIKI U OKIEN

WSPÓŁCZYNNIKI U OKIEN

Przeszklenia okienne

SZKLENIE

OCHRONA PRZED WŁAMANIEM

OCHRONA PRZED WŁAMANIEM

Moskitiery

MOSKITIERY

rolety okienne i drzwiowe

ROLETY

Praktyczne zalety profili

Lite drewno naturalnie posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, które doskonale uzupełniają szyby zespolone z serii Classic.
Dzięki odpowiedniemu przeszkleniu okna drewniane mogą osiągnąć współczynnik U nawet do 0,84 W/(m 2 K), co plasuje je bardzo blisko standardów dla produktów domów pasywnych. Stosunkowo wysoką odporność drewna na warunki atmosferyczne uzupełnia z kolei wyjątkowo wytrzymała aluminiowa listwa przeciwdeszczowa.
Ale system drewnianych profili okiennych sprawdza się również w codziennym użytkowaniu: okucia są stabilne i przystosowane do dużych obciążeń, co zapewnia im nie tylko pewien stopień ochrony przed włamaniem, ale także dłuższą żywotność.
W połączeniu ze zintegrowaną blokadą nieprawidłowego obchodzenia się nie tylko otwieranie i zamykanie ręczne jest bezpieczne, ale również uchwyty i otaczający materiał wytrzymują przez długi czas.

Klasyczne elementy w oknie

Ponadczasowy wygląd profili klasycznych wkomponuje się w każdą elewację domu – na nowoczesnych nowych budynkach nadają wysmakowane klasyczne akcenty, natomiast na starych budynkach nie są nieestetyczne ze względu na swoją nadmierną nowoczesność.

W szczególności połączenie nowoczesnych, wyraźnych kształtów i konturów w projekcie profili z jednej strony i tradycyjnych szprosów na szklanej powierzchni z drugiej strony tworzy efekt optyczny, który przypomina tradycję okien drewnianych, ale jednocześnie jednocześnie unowocześnia starą technologię na miarę XXI wieku.

Interesuje Cię system profili Classic, ale zależy Ci na innej estetyce? Profile Softline i Rustic podkreślają bardziej nowoczesną lub raczej rustykalną estetykę, a jednocześnie mają zasadniczo bardzo podobne wyposażenie.

Materiały użyte do budowy okien to zawsze gatunki drewna klasy A. Wybieraj spośród różnych gatunków drewna i zamów swój klasyczny system profili z meranti, świerku, sosny lub innego drewna wysokiej jakości.

Zaokrąglone krawędzie

Drewniany system profili okiennych zachwyca nie tylko parametrami, ale przede wszystkim aspektami wizualnymi. Softline jest optycznie bardzo zbliżony do wzornictwa Classic, ale ma mocno zaokrąglone drewniane krawędzie i miękkie linie.
Podczas gdy często stosuje się bardziej klasyczny prostokątny kształt, zwłaszcza w przypadku okien drewnianych, okna z linii Softline dzięki łagodnym zaokrągleniom wydają się bardziej nowoczesne i harmonijne.
Celowo zastosowany jako element wystroju, taki zaokrąglony system profili może delikatnie zintegrować Twój dom z naturalnym otoczeniem na zewnątrz i stworzyć przytulną, domową atmosferę wewnątrz.
Jeśli chodzi o materiał, możesz wybierać spośród różnych gatunków drewna. Na przykład modrzew jest szczególnie popularny w oknach Softline. Ale meranti, świerk czy dąb są również dostępne w niskich cenach.

Okna z zaokrąglonym profilem drewnianym to doskonałe rozwiązanie całościowe, szczególnie do pokoi dziecięcych – oddychają, jednocześnie izolują ciepło i wodę oraz nie mają ostrych krawędzi.

Zalety okrągłych profili

Oprócz wyjątkowej estetyki, okno o zaokrąglonym profilu wyróżnia się również szeregiem praktycznych aspektów. Właściwości takie jak dobra izolacyjność cieplna i przeciwwilgociowa w połączeniu z mocno zaokrąglonym kształtem zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo w życiu codziennym.

Narożniki i krawędzie okien i drzwi stanowią oczywiście poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza w pokojach dziecięcych. Profile Softline mogą rozwiać takie obawy dotyczące bezpieczeństwa za niską cenę. Zintegrowana blokada błędnej obsługi zapobiega również zranieniu starszych dzieci, gdy skrzydło okienne nagle się uchyli lub samoczynnie otworzy.

I wreszcie, wysokiej jakości okucie o nośności 130 kg zapewnia bezpieczeństwo nawet w przypadku niewłaściwego użycia klamki okiennej.