Lite drewno naturalnie posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, które doskonale uzupełniają szyby zespolone z serii Classic.
Dzięki odpowiedniemu przeszkleniu okna drewniane mogą osiągnąć współczynnik U nawet do 0,84 W/(m 2 K), co plasuje je bardzo blisko standardów dla produktów domów pasywnych. Stosunkowo wysoką odporność drewna na warunki atmosferyczne uzupełnia z kolei wyjątkowo wytrzymała aluminiowa listwa przeciwdeszczowa.
Ale system drewnianych profili okiennych sprawdza się również w codziennym użytkowaniu: okucia są stabilne i przystosowane do dużych obciążeń, co zapewnia im nie tylko pewien stopień ochrony przed włamaniem, ale także dłuższą żywotność.
W połączeniu ze zintegrowaną blokadą nieprawidłowego obchodzenia się nie tylko otwieranie i zamykanie ręczne jest bezpieczne, ale również uchwyty i otaczający materiał wytrzymują przez długi czas.

Klasyczne elementy w oknie

Ponadczasowy wygląd profili klasycznych wkomponuje się w każdą elewację domu – na nowoczesnych nowych budynkach nadają wysmakowane klasyczne akcenty, natomiast na starych budynkach nie są nieestetyczne ze względu na swoją nadmierną nowoczesność.